Metoda Tysiąc Słów - naucz się podstaw angielskiego, niemieckiego, włoskiego i rosyjskiego za darmo

Chcielibyśmy przedstawić bardzo prostą i skuteczną metodą nabywania zdolności rozumienia i komunikowania się w danym języku. Nie wiem czy wiesz, ale poznanie 100 najczęściej używanych potocznie słów w języku angielskim, pozwala zrozumieć aż 50% treści wyrażanych w tym języku. Jeśli rozszerzymy ten zakres do 1000 najpopularniejszych słów, w dowolnym języku, to rozumiemy około 99% docierających do nas komunikatów. To czego się nie nauczyliśmy, nasz umysł uczy się sam, . Poznaje nowe słowa, na podstawie kontekstów ich występowania.

Na tej stronie znajdziesz listy 1000 najpopularniejszych słów w różnych językach. Mają dostęp do tych list oraz poznając metodę pracy z nimi, będziesz mógł systematycznie uczyć się codziennie kilku języków jednocześnie.

Nie wiem czy wiesz, ale praca Twojego mózgu opiera się na skojarzeniach Im więcej masz skojarzeń z daną rzeczą, im bardziej te skojarzenia dotyczą Twojej osoby tym bogatsza jest sieć neuronowa i łatwiejszy jest dostęp do danego zasobu wiedzy. Dlatego ucz się z wyobraźnia. Gdy uczysz się danego słowa, bądź kliku słów na raz, wyobraź sobie sytuację w których występują te słowa. Niech Twoje wyobrażenie będzie barwne, intensywne, pełne seksu i humoru, aby było łatwo je zapamiętać. Niech będą tam smaki i dźwięki, zapachy czy czucie. Niech będą tam wszystkie zmysły. Niech występują tam osoby dla Ciebie ważne, a przede wszystkim Ty. Załóżmy że uczysz się dwóch języków: angielskiego i niemieckiego. Dziś się chcesz nauczyć po dwa słowa z tych języków. Są to angielskie dog i tea oraz niemieckie handy i ordnung. Znaczą one kolejno pies, herbata, telefon komórkowy i porządek.

Wyobraź sobie, że właśnie zaparzyłeś sobie tea, gdy zadzwonił twój handy. Szybko sięgasz ręką po handy, ale nie spostrzegasz że w ręce masz cały czas kubek z tea. W wyniku tego upuszczasz kupek i tea rozlewa się wprost na twego dog. Dajesz upust swemu niezadowoleniu i krzyczysz kurwa po czym odbierasz telefon, w którym słyszysz męski głos:
- Don Kapiszon kazał zrobić z tobą ordnung!
- Ordnung to ja muszę zrobić u siebie w kuchni, bo mam całą podłogę i doga, zalane w tea.
- To najpierw zrobimy ordnung z Tobą, a potem z Twoim psem i kuchnią
W tym momencie rozłączasz się, bo do mieszkania wchodzi dziewczyna, o dość widocznych walorach, i mówi:
- O jaki tu bałagan. Myślałam że zaznam tu trochę przyjemności. Zrób szybko ordnung, powycieraj doga z tea i weź się za mnie
No to Ty szybko robisz ordnung i przystępujesz do dzieła. Zza uchylonych drzwi przygląda Wam się dog. A po wszystkim proponujesz gorącą i aromatyczną tea o charakterystycznym zapachu.

Jak widzisz, to naprawdę proste. W wyniku takiej historyjki tworzysz bogatą sieć neuronową. Aby ją utrzymać najlepiej sobie ją przypomnieć co jakiś czas. Zgodnie z najnowszymi badaniami naukowców, nasza pamięć działa w rytmach, po których potrzebuje powtórki. I tak pierwsza powtórka powinna wystąpić po 10 minutach, następna po upływie 24 godzin, kolejna za tydzień a następna, już ostatnia, za miesiąc. Aby zdobyta wiedza dobrze ulokowała się w pamięci, pamiętaj, aby zawsze towarzyszyły jej pozytywne skojarzenia. Umysł podświadomie z pamięci usuwa rzeczy negatywne. To chyba dobrze, bo nikt nie lubi czuć się źle.

Rozpoczynając naukę wybierz, ile słów będziesz się uczył dziennie. Przed rozpoczęciem nauki wypisuj sobie słowa na kartkę – w ten sposób karzesz swojemu umysłowi zwrócić na nie uwagę i nie musisz dłużej patrzeć na listę, która nie kojarzy się zbyt dobrze. Wypisując słowa pomiµ te, które już znasz. Jeśli miałeś już styczność z językiem, to będzie ich całkiem sporo – w końcu to najczęściej używane słowa.

Aby wspomóc naukę języka, pamiętaj że bardzo ważny jest kontakt z językiem. Wtedy uczysz się nieświadomie i przyspieszasz tempo świadomej nauki. Dlatego oglądaj filmy, czytaj książki czy słuchaj piosenek w danym języku. Do tego używaj go w konwersacjach – poproś znajomych o wspólne rozmowy w obcym języku bądź użyj internetu i rozmawiaj ludźmi z drugiego krańca globu.

A przede wszystkim baw się dobrze i rozwijaj.

Teraz wybierz którąś z list, od której zaczniesz zabawę!